Типові питання

ТИПОВІ ПИТАННЯ, які можуть виникнути у абітурієнта

У перші 4 роки навчання (статус студента) – харчування за власний кошт. Кожен поверх гуртожитку облаштований двома кухнями. Крім того, на території університету знаходиться студентське «Бістро», в якому можна харчуватися за доступними цінами. Проживання в гуртожитку оплачується, щомісячна вартість складає близько 200 грн. Військова форма купується за власний кошт, її вартість складає 1000-1300 грн. В залежності від рейтингу успішності студент може отримувати стипендію, яка складає 1200 грн.

На 5 курсі студент складає присягу та переходить на повне державне забезпечення.

п/п

Запитання Відповідь
1. За якими спеціальностями готують фахівців?

 

Галузь знань Спеціальність Спеціалізація
19Архітектура та будівництво 192 Будівництво та цивільна інженерія Будівництво та експлуатація аеродромів і захисних споруд
Будівництво та експлуатація будинків і споруд спеціального і загальновійськового призначення
27 Транспорт 272 Авіаційний транспорт Забезпечення військ (сил) матеріально-технічними засобами служби пального
275 Транспортні технології (на повітряному транспорті) Організація військових перевезень і управління на повітряному транспорті
26 Цивільна безпека 263 Пожежна безпека Пожежна безпека
2. Чи беруть на навчання дівчат? Так, але треба безпосередньо перед вступом (травень) уточняти на які спеціальності відповідно до граничних показників прийому на навчання до Кафедри приймають осіб жіночої статі
3. Який термін навчання? Термін навчання 5,5 років (перші 4 роки студент здобуває освітній ступінь Бакалавр, а 1,5 роки (в статусі курсанта) здобуває освітній ступінь Магістр)
4. Вартість навчання? Навчання проводиться за рахунок видатків державного бюджету (БЕЗКОШТОВНО), контракту немає!
5. Яка схема підготовки? Схема підготовки «СТУДЕНТ-КУРСАНТ»: 4 роки – СТУДЕНТ, 1,5 роки – КУРСАНТ
6. Чи забезпечуються студенти? Перші 4 роки (статус студента) харчування організовано за власний кошт, але на курсі є місця для приготування їжі, також поруч знаходиться студентське «Бістро», в якому можна харчуватися за доступними цінами. Проживання в гуртожитку оплачується, але місячна вартість складає близько 300 грн. на місяць. Форма купується за власний кошт, її вартість складає 1300 грн. і студенту не потрібно хвилюватися за те, що йому вдягнути щодня. Також студент отримує стипендію відповідно до навчального рейтингу, яка складає близько 1200 грн.

На 5 курсі приймає присягу та забезпечується за рахунок держави та отримує грошове утримання.

7. Що з працевлаштуванням? Після 5,5 років навчання курсанту присвоюється первинне військове звання Лейтенант та він назначається на посаду відповідно до розподілу для проходження військової служби (або якщо він візьме відношення, то може проходити військову службу у іншому місці), що вирішує питання працевлаштування у складні економічні часи!!
8. З яких предметів необхідно подавати сертифікати ЗНО ? За всіма напрямами подають наступні сертифікати ЗНО 2017-2020 років, окрім Іноземної мови (поточного року):

1.      Українська мова та література (від 125 балів);

2.      Математика (профільний, від 125 балів);

3.       Фізика/ Іноземна мова;

9. Чи враховуються сертифікати ЗНО минулих років? Так, сертифікат 2017, 2018, 2019, 2020 років, крім сертифікату з іноземної мови (тільки поточного навчального року)
10. Як організовано проживання? Всім вступникам КВП надається гуртожиток, який розташовано біля Університету в місті (територія не закрита парканом, що дає можливість вільного виходу у місто), проживання організовано в цивільному гуртожитку, під потреби КВП виділено 2 поверхи, в кімнатах проживає по 2-3 особи (не казарма на 200 осіб), на поверсі є всі зручності (вбиральня, душ, приміщення для приготування їжі, побутова кімната, в гуртожитку є пральня).
11. Чи під наглядом знаходяться студенти?

(для батьків)

В гуртожитку (на курсі) організовано цілодобове чергування та на ніч гуртожиток та курс закриваються, тому діти знаходяться в безпеці.

Хоч студенти і мають вільний вихід в місто, для них проводиться шикування зранку перед вибуттям на заняття.

12. Як організовано навчання? Навчання організовано сумісно із цивільними групами в Університеті (формується або окрема навчальна група військових студентів, або сумісна із цивільними студентами в залежності від чисельності).

Викладання військово-спеціальних дисциплін додатково проводиться на території військової кафедри.

13. Яка навчально-матеріальна база та рівень підготовки викладачів? Військова кафедра входить до складу Національного авіаційного університету, а тому користується всією потужною навчально-матеріальною базою університету (на відміну від військового інституту, який обмежений своєю матеріальною базою) (аудиторії, спеціалізовані тренажери, читальні зали, бібліотеки, комп’ютерні класи, спортивні майданчики, навчальний аеродром, ангар з літаками, радіополігон, автополігон…).

На кафедрі та в університеті викладає потужний професорсько-викладацький склад, серед якого є заслужені діячі в сфері освіти, академіки національної академії наук, доктори наук, провідні фахівці з авіаційної та військової галузей.

14. Чи може він здобути другу вищу освіту? Так, така можливість передбачена в Університеті, починаючи з 3-го курсу паралельно із здобуттям основної спеціальності, що фактично неможливо реалізувати у військових інститутах, але це проводиться за окрему плату.
15. Що необхідно для вступу на кафедру? Подати заяву до районного (міського) військового комісаріату за місцем проживання у період з 01 січня до 25 червня року вступу. Якщо у військовому комісаріаті рознарядка до військової кафедри відсутня або вона вже виконана, кандидат може подати заяву безпосередньо начальнику військової кафедри до 25 червня року вступу.
16. Коли необхідно прибути? 08 липня день прибуття на КВП (08 липня прийом документів) (ауд. РП-104) – проводиться реєстрація та оформлення документів, після чого проводять поселення в гуртожиток (гарматна 53, гур.№4 (курс)) З 09 по 16 липня проведення вступних екзаменів та оголошення результатів.
17. Які документи необхідно мати із собою? Оригінали та їх копії:

– атестату про повну загальну середню освіту;

– додаток до атестату;

– сертифікат ЗНО та додаток з оцінками до нього;

– паспорт (свідоцтво про народження).

18. Які вступні екзамени здаються? Окрім сертифікатів ЗНО вступник обов’язково проходить:

1.      професійно-психологічне обстеження;

2.       фізичну підготовку (100м., 3000м.(1000м. для дівчат), підтягування (комплексна вправа для дівчат));

3.      медичний огляд.

19. Диплом якого зразка отримує випускник Випускник отримує диплом «Бакалавр» Національного авіаційного університету після 4-х років навчання  та після 1,5 років навчання – «Магістр».