Вшанування пам`яті полковника Литвинського Юрія Олексійовича

Вшанування пам`яті і покладання квітів до меморіальної дошки полковнику Литвинському Юрію Олексійовичу з нагоди Дня Збройних сил України.

Щодня у боротьбі Україна втрачає своїх синів. Кожен із загиблих воїнів залишиться у нашій пам’яті. Кожен українець повинен дякувати за їхній подвиг.
Серед таких синів – полковник Литвинський Юрій Олексійович, який у 2014 році виконував обов’язки заступника командира батальйону спеціального призначення «Донбас» Національної гвардії України.

5 грудня 2018 року на Солом`янській площі відбулося вшанування пам`яті і покладання квітів до меморіальної дошки полковнику
Литвинському Юрію Олексійовичу.

У заході взяли участь:
• народний депутат України Андрієвський Дмитро Йосипович;
• голова Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації Довбань Ігор Миколайович;
• ректор Національного авіаційного університету Ісаєнко Володимир Миколайович;
• ректор Національної академії внутрішніх справ Чернєй Володимир Васильович;
• Перший проректор НАУ Козловський Валерій Валерійович;
• проректор з молодіжної політики та інноваційного навчання НАУ Вовк Оксана Олексіївна;
• проректор з економіки та господарської роботи Вінецька Роза Михайлівна;
• дружина та син загиблого – Литвинська Світлана Віталіївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії та документознавства ННГМІ. Син – Литвинський Павло Юрійович, студент 6 курсу ННІІДС НАУ.
• представники відділу по роботі зі студентами;
• заступники директорів інститутів, деканів факультетів;
• студенти НАУ.

Із вступним словом до присутніх звернулися: народний депутат України Андрієвський Дмитро Йосипович; голова Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації Довбань Ігор Миколайович; ректор Національного авіаційного університету Ісаєнко Володимир Миколайович.

В своїх виступах гості підкреслили, що кожен свідомий громадянин України повинен відчувати відповідальність перед героями, які поклали життя заради миру, процвітання та спокою своєї держави. Вічна пам’ять воїнам, які полягли в боях за вільну, незалежну Україну.

З великою вдячністю звернулися дружина, син та побратими Литвинського Юрія Олексійовича.
Наприкінці 2013-го Юрій Олексійович одним із перших прийшов на Євромайдан, був активним учасником подій Революції Гідності. У ніч на 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській дістав вогнепальне поранення. У травні того року приєднався до батальйону Національної гвардії України «Донбас», обійнявши посаду заступника командира батальйону з озброєння. За свідченням бійців «Донбасу», Юрію Олексійовичу належить чимала заслуга в організації забезпечення підрозділу технікою та озброєнням. Беручи участь в АТО з 17 липня, підполковник Литвинський зробив значний внесок у планування й проведення військових операцій, зокрема щодо звільнення міста Попасної.
Загинув Юрій Олексійович 10 серпня 2014 року в м. Іловайськ Донецької області…

Указом Президента України від 14 серпня 2014 року «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», Юрій Литвинський нагороджений орденом «За мужність» III-го ступеня (посмертно).
На честь Юрія Литвинського присвоєно ім’я танковій роті 46-го окремого батальйону спеціального призначення Збройних сил України «Донбас-Україна», одну з бойових машин якої названо його позивним – «Монгол».
У листопаді 2015 року наказом командувача Національної гвардії України підполковнику Юрію Литвинському присвоєно військове звання «полковник» (посмертно). Його погони було вручено сину, який проходив навчання на кафедрі військової підготовки університету.

Завершився захід покладнням квітів до меморіальної дошки Юрію Литвинському та урочистим маршем майбутніх офіцерів, які навчаються на кафедрі військової підготовки НАУ.

Пропонуємо переглянути: